سلام و ممنون از لطف همتون .

داشتیم با بهار دنبال یه موضوع خوب می  گشتیم که بین هوار تا موضوع بالاخره به نتایجی رسیدیم ؛

چند وقته که هر روز، روزی سه بار ( بعدازصبحانه ، قبل از نهار و بعداز شام ) این آبجی خانم با ما راجع به  BF  صحبت میکنه و ما هم حسابی غیرتی می شیم !  گفتیم بیاییم واز دیدگاه دخترها و پسرها غیرت و تعصب رو نقد کنیم . طبق معمول خانم ها مقدمند ؛ پس گوشی با بهار :

      سلام و درود به دوستاي مهربونم .. در مورد گفته هاي آقا بهروز گل گلاب بايد عرض كنم كه ايشون به بنده يكم بيشتر از يكم كم لطفي ميكنن...آخه شما بگين من به چه زبوني بايد بهش بگم به خدا من اهل این کارا نیستم .. این آقا بهروز ما هم از اون غیرتیهای 2 آتیشس که هیچی جلو دارش نیست .. خدا به من رحم کرده که پیش هم نیستیم ( بلا به دور ...)

اما در مورد تعصب و غیرت باید بگم که این کلمه رو حتما هم شنیدید هم از نزدیک باهاش برخورد داشتید .. والله واسه ما ایرانیا شده جزو رسم و رسوممون . به نظر من هر چیزی حدی داره . درسته غیرت و تعصب هم به موقعش خوبه ولی نباید افراط و تفریط کرد . بعضیا دیگه شورشو در میارن و به خاطر همین غیرتشون پا روی خیلی مسائل میذارن . مثلا یه موردشو که خیلی هاتون هم شاید باهاش برخورد کرده باشین همین موضوع روابط دختر و پسر هستش که اگه یه مقدار تعصبات الکی رو کنار میذاشتن و با این مسئله راحت تر بر خورد میکردن الان بعضی ها اینقدر در مورد این مسئله حریص نبودن .. باور کنید محدودیت هیچ کاری رو درست نمیکنه که بدتر هم میکنه . افراط در تعصب هم باعث محدودیت و بیشتر حریص کردن دختر ها و پسرها میشه . نمیدونم شاید من اشتباه فکر میکنم ولی عقیده و نظرم نسبت به این موضوع همینه که خدمتتون عرض کردم ..البته حرف زیاده اونم در مورد مسئله مهمی مثل این .بهتره ببینیم داداش بهروز نظرش چیه ؟ ( راستی در مورد مقدمه( که بهروز نوشته ) هم بگم : زیاد جدی نگیرید . هر چی میگم تو نمیخواد طنز کار کنی گوش نمیده .. چیکارش کنم دیگه!!!( میخواد شکوفایی استعدادشو رو من امتحان کنه .منم که خراب برادر و دوست و رفیق شما ببخشید .)

     باز هم سلام بابا این بهار که آبروی ما رو برد ولی عیب نداره ، بزرگتره ، کاریش نمیشه کرد .همه ی خواهر بزرگها همین جورین! بگذریم .......

به نظرمن نباید غیرت و تعصب رو باهم اشتباه گرفت.تعصب معمولا به احساسات بی دلیل،غیرمنطقی و غیرعقلی مردها نسبت به محارم خودشون گفته می شه .مثلا برادری که نمیتونه به خودش اجازه بده تا بگه اسم خواهر من بهاره ، دچار تعصب خشکی شده . ولی غیرت ، حسی منطقی و عقلی ، لازمه مردانگی و حفظ حرمت هاست .به نظرمن دخترها ممکنه در ظاهرازغیرت مرداشون راضی نباشن ولی از بی غیرتیشون صد درجه بیشتر ناراحت میشن . به نظرمن این یه تعصب خشکه که ما خواهرمون رو تو خونه زندانی کنیم و هر نوع ارتباطی رو براش ممنوع کنیم . واین غیرته که ما نباید اجازه بدیم هر کسی بدون دلیل موجه با خواهرمون صحبت کنه و.....

در جامعه امروز ما غیرت کم کم داره از بین میره و این مسئله جز آه تاسف چیزی برامون به ارمغان نمیاره .

 

بهار و بهروز ۲۰/۱۰/۸۲